Boomersi z Wallstreet płaczą, że przegrali we własną grę | Kronika #1 | 25-31 styczeń 2021

Boomersi z Wallstreet płaczą, że przegrali we własną grę | Kronika #1 | 25-31 styczeń 2021
1 lutego 2021 Mikołaj Tesla

Boomersi dostali w dupę od Milenialsów na Wallstreet, więc poszli płakać do swoich kolegów z mediów. Kolejny sezon Ziemi podkręca tempo, po ataku na kapitol przychodzi czas na zadymę w Rosji. Niestety sezon Polski zatrzymał się gdzieś w średniowieczu – pisowcy opublikowali zamrożone miesiącami pismo od Julki. Kobiety się wkurwiły. Pisowcy dalej używają parametrów z dupy. Najwyraźniej zainspirowali tym Chińczyków.

Tematy Tygodnia

Boomersi z Wallstreet płaczą, że przegrali we własną grę

Boomersi zostali pokonani ich własną bronią, na podstawie zasad, które sami ustalili i które sami dotąd wykorzystywali w identyczny sposób. Jednocześnie cała akcja pokazała, że giełda na Wallstreet to po prostu kasyno dla bogatych.

W zwykłym kasynie, jak srogo przegrasz – to stracisz auto, albo mieszkanie. W kasynie na Wallstreet, jak srogo przegrasz – to jesteś w stanie udupić całą gospodarkę, jak to miało miejsce w 2008 roku.

Całą sytuację całkiem sprawnie streszcza Tomasz Wróblewski – który udowadnia, że niewiele rozumie z tego, co się dzieje w Polsce – ale przynajmniej jest w stanie powiedzieć kilka sensownych słów na temat amerykańskiej giełdy: https://youtu.be/_V__N7FZEXE

Biedni ludzie całe życie słuchali, jak to powinni mniej grać w gry komputerowe i zainwestować pieniądze na giełdzie. Ci sami ludzie, którzy opowiadali te farmazony – teraz płaczą w telewizji, jak to nieładnie, że ludzie przestali grać w gry komputerowe i zainwestowali pieniądze na giełdzie.

O bu hu hu, cry me a river, bitches…

Navalny walnął Putina

Ledwie zaczął się pierwszy odcinek serialu 2021 w postaci ataku na Kapitol, a już jesteśmy w trakcie drugiego, czyli bomby odpalonej pod Putinem w postaci Nawalnego i jego filmu o tym, jak oligarchowie wzbogacają się na majątku narodowym.

W sumie nie jest jasne, w jaki sposób jest to dla Rosjan nowa informacja, ale najwyraźniej skumulowane wkurwienie społeczeństwa i nagłośnienie działalności Nawalnego zrobiło swoje.

Ktoś tu się nie pierdoli w tańcu. Tempo mają konkretne…

W Polsce dalej średniowiecze

W Polsce, jak to w Polsce. PiS, nie wie co zrobić – więc dosrali publikacją wyroku, z przejętego nielegalnie Trybunału Konstytucyjnego, które to pismo przetrzymywali bezprawnie bez publikacji kilka miesięcy.

W momencie, w którym coraz więcej firm się otwierało, mimo pisowskich apeli, żeby tego nie robić, a z zapowiadanym programem szczepień są jeszcze bardziej w dupie odpalili kolejne protesty, żeby ludzie mieli się czym zająć i można było kogoś oskarżyć o wzrost umieralności i zachorowań.

No bo przecież bezprawie i nieudolność PiSu nie ma z tym żadnego związku, prawda?…

Polska

Sądy masowo obalają bezprawne mandaty i kary administracyjne

Policja i Sanepid masowo przegrywają sprawy w sądach o nałożone mandaty i kary administracyjne. Za odszkodowania wobec działań policji podatnik zapłaci sobie sam, ponieważ za krzywdy wyrządzone przez urzędników – odpowiada Skarb Państwa. Czyli my. Ale Sanepid to najwyraźniej już co innego.

Nic tak nie cieszy, jak karma…

Nikt nie spodziewał się hiszpańskiej inkwizycji!

Policja zaczyna się powoli orientować w sytuacji

Do policji powolutku zaczyna docierać, że są w dupie – ich zachowania wobec protestów uległy złagodzeniu, odkąd się zorientowali, że PiS wcale im tych dup kryć nie będzie.

Problem polega na tym, że swoją opresję zaczynają przenosić na przedsiębiorców.

Atakować tych, którzy ich finansują. Genialne posunięcie… Sukces przez duże SU!

Pisowski “parametr z dupy”

Czym kieruje się rząd PiSu przy decydowaniu o tym, jakie obostrzenia stosuje? Jak tłumaczy Piotr Muller, jest to tzw. “parametr z dupy”.

W tym konkretnym przypadku podtarty artykułem z Nature, którego pisowcy oczywiście nie zrozumieli. W badaniu czytamy bowiem, że ograniczenie liczby miejsc do 20% redukuje potencjalną liczbę zakażeń o 80%, odbijając się na zmniejszeniu liczby wizyt “tylko” o 42%.

Co zrozumieli w PiSie? Zamknąć restaurację.

Jeżeli ktoś liczył na choćby odrobinę logiki w działaniach tej ekipy, srogo się zawiedzie – no chyba, że celowo rozpierdalają ludziom życia i biznesy, bo to akurat idzie im wzorowo…

Ech… Szkoda na nich strzępić ryja…

Prawie 2 Sasiny dla WOŚPu

W tym roku padł kolejny rekord w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zebrano 127 mln zł. Tym razem nie obyło się oczywiście bez standardowego wymazywania serduszek w TVP, a nawet zwolnienia z TVP za serduszko na wizji – ale do serii standardowych zarzutów doszedł jeszcze to, że Owsiak zbiera hajs na zabijanie dzieci. Dlaczego? Bo się dogadali ze Strajkiem Kobiet, że w ten weekend Strajk zwolni i zrobi dla nich miejsce.

Logika? Przyzwoitość? W Polsce?

Ponad 3 sasiny dla rydzyka

Finał WOŚPu to jednak nic, w porównaniu z ponad 3. Sasinami, które rządu PiSu przekazał najbardziej znanemu biznesmenowi z Torunia. Około 240 mln zł – to kwota, którą pisowcy przekazali swojemu koledze z naszych pieniędzy.

Kolejny raz udowadniając, że największą wolnością gospodarczą w Polsce cieszą się politycy, prostytutki oraz związki wyznaniowe.

Po co organizować zbiórkę i się męczyć, jak można ludziom zabrać pieniądze pod przymusem, a później je przekazać dla “swoich”. Tylko czekać, aż Rydzyk otworzy sieć paczkomatów w kościołach…

Ciiii, kurwa, nie podpowiadaj mu!

Pozdrowienia dla Sasienia

A skoro o Sasinie mowa. Polacy są coraz bardziej wkurwieni. Przy okazji ostatnich protestów – pozdrowili dwóch przedstawicieli pisowskiej organizacji kilkoma aktami wandalizmu.

Cytując klasyka – wyrażamy zaniepokojenie.

Może bezpieczniej byłoby dla pisowców, gdyby jednak faktycznie wypierdalali…

Świat

U Nobla dostali jobla

Ruch Black Lives Matter, którego nie da się oddzielić od zaogniania sytuacji, która prowadziła do destrukcji, podpalania oraz niszczenie mienia, narażając życie i zdrowie ludzi, a także nakręcając wojnę rasową w USA – nominowany został do pokojowej nagrody Nobla.

Wygląda na to, że po tym, jak do tej nagrody nominowano Hitlera w ’39, Stalina dwukrotnie w ’45 i ’48, a także wręczono ją Obamie w 2009 za kampanię wyborczą, po której rozpoczął wojnę w Syrii oraz Libii, a także prowadził działania wojenne w conajmniej 7 krajach – wartość tej nagrody raczej niewiele znaczy…

All lives matter!

Trumpowi pali się pod tyłkiem

Impeachment jest kontynuowany, a Trump jest niezadowolony ze strategii przedstawianych mu przez jego prawników, więc ich zwalnia.

To już kolejne rozstanie w jego obozie. Wcześniej z ręką po łokcie w gównie obudził się Rudy Giuliani, który został oskarżony przez firmę Dominion o defamację. Dominion żąda od niego $1,3 mld za szkody, które wyrządził na wizerunku firmy, oskarżając ich o sfałszowanie wyborów.

Cuda w CCN

Odkąd Trump wreszcie łaskawie oderwał się od koryta – zaczęły się dziać cuda. Na przykład CNN poszedł po rozum do głowy i nagle zaczął się zastanawiać, czy jednak ta amantadyna może być pomocna przy zakażeniu. Oczywiście cuda nie sięgają tak daleko, żeby móc oczekiwać od dużych mediów, że będą spójne i racjonalne.

Po co komu spójna narracja, skoro można mieć taką, jaka akurat pasuje do sytuacji. A wiadomo, sytuacja jest dynamiczna.

Spójność? Wiarygodność? Rzetelność? A na co to komu. A po co to komu potrzebne…

Stopniowe ujawnienie

A na deser – na świecie coraz częście pojawiają się na niebie niezidentyfikowane obiekty latające i dziwne smugi światła.

Charlotte, a ostatnio także w Polsce widzieliśmy dziwne światła na niebie. Choć tego, co nagrano w Amsterdamie wyjaśnić się asteroidami już nie da.

Co więcej, mass media zaczynają o sprawie mówić coraz głośniej, odkąd Pentagon zaczął udostępniać materiały na ten temat i przestał tłumaczyć wszystko zjawiskami pogodowymi oraz gazami bagiennymi.

Wygląda na stopniowe ujawnianie informacji. Najpewniej sytuacja będzie rozwojowa…

Chyba czas najwyższy odświeżyć informacje i zajrzeć do gościa, który zajmuje się Disclousure, czyli Stevena Greera i jego filmu Sirius.

Tu du – du du – du duuu! Ale się z tym pierdolili…

Biznes

Pojedynek gigantów

Amazon korzystał już od lat z taniej siły roboczej w Polsce, a teraz chce powalczyć o to, żeby ta siła robocza robiła u nich zakupy. Amazon zapowiedział wejście na polski rynek.

Łatwo nie będzie. Zwłaszcza, że obok dominującego na rynku Allegro – Aliexpress zapowiada szybsze dostawy z Chin do Polski.

Ledwie Amazon ogłosił wejście do Polski, a już Bezos ogłasza, że odchodzi z firmy. Przypadek? Nie sądzę…

A wiesz Pan ile razy Amazon wchodził do Polski za Peło? Ani razu…

Gdzie jest nasze 200 baniek?

Z banków w Polsce wyciągnięto 200 mld zł – czyli równowartość połowy budżetu kraju. Zaledwie 10% z tej kwoty zainwestowano w nieruchomości.

Co wydarzyło się z pozostałymi 180 mld zł? Nie wiadomo, ale portal Money.pl nawet się nie zakrztusił na ten temat. Ich zdaniem “tajemnica rozwiązana”

Gdyby redaktorzy portalu wpadli w gówno, najwyraźniej tematem ich rozważań byłaby wyczuwalna w nim nuta czekolady.

Problem polega na tym, że to chyba my jesteśmy w dupie. Ktoś tu zrobił strategiczny odwrót…

Bitcoin szaleje, a media milczą

3 tygodnie temu Bitcion przebił DWUKROTNIE cenę ze szczytu w 2018 i utrzymuje się w tej chwili ponad 30k$! Gdzie są te newsy?

Mass media śpią, informacje pojawiają się jedynie w portalach branżowych, a jednocześnie ktoś tutaj sobie ustawia pozycje do dalszych wzrostów. Gamestop, Gamestopem – ale to będzie kolejny duży krok na drodze do zmian w całym systemie.

Bo to, że stary system i stare układy się walą, jak domek z kart – co do tego nie da się już mieć wątpliwości. No chyba, że ktoś nie ogarnia, co się w ogóle na świecie dzieje.

I właśnie po to powstała Kronika.

Czas wyjąć główkę z dupeczki, to nie jest czapeczka!

Technologia

Apple wyzwało Facebooka na solo

Apple kłóci się z Facebookiem o prywatność. Jak nie wiadomo, co co chodzi – to chodzi o pieniądze. W dużym skrócie – Apple nie zarabia na śledzeniu i sprzedaży danych o użytkownikach dla reklamodawców, w odróżnieniu od Facebooka.

Dlatego Apple liczy, że dystrybutorzy treści zdecydują się na przejście na płatne modele dystrybucji np. płatne aplikacje – z których już będą mogli coś dla siebie wziąć.

Biorąc pod uwagę fakt, że Facebook razem z Google przejęło 3/4 rynku reklamy w mediach – nic dziwnego, że pojawiają się kolejni, kórzy chcą odzyskać trochę tego tortu. Tym razem do grona portali medialnych – dołączyła korporacja, która sprzedaje m.in. podstawkę do monitora za 999$.

Jeżeli ktoś myśli, że Apple chodzi o obronę Twojej prywatności – niech pomyśli jeszcze raz…

Rozrywka

Pandemia ściga się z kabaretem

W zasadzie nie da się tego umieścić w innym dziale – do takiego poziomu absurdów dotarliśmy. Fauci rekomenduje 2, a najlepiej 3 maski, natomiast Chiny zaczęły robić wymazy z dupy.

Jeżeli kurwid chowa się w dupie dłużej, niż w gardle – czy to oznacza, że pierdy są bardziej niebezpieczne, niż kaszel?

Już wkrótce, obowiązek noszenia pielucho-majtek w miejscach publicznych…

Chcieli protestów w internecie, to mają

Polski developer, który stworzył grę The Medium – w zaledwie dobę wyszedł na zero. Jednak to, co najciekawsze – to easter eggi, które zawarli w swojej grze, czyli 8 gwiazdek oraz bestię z Wadowic. Niestety długo w grze nie zabawiły, ale przynajmniej informacja poszła w świat

Ekosystem

Pierwszy w pełni funkcjonalny Program Ambasadorski na ostatniej prostej

Pierwszy funkcjonalny Program Ambasadorski coraz bliżej. Wkrótce będziemy mogli Was zaprosić do udziału, a w międzyczasie zapraszamy do zapoznania się z tym, czym właściwie są Programy Ambasadorskie i jakie problemy rozwiązują w branży marketingu rekomendacyjnego.

Boomersi z Wallstreet płaczą, że przegrali we własną grę | Kronika #1 | 25-31 styczeń 2021

Boomersi z Wallstreet płaczą, że przegrali we własną grę

Boomersi zostali pokonani ich własną bronią, na podstawie zasad, które sami ustalili i które sami dotąd wykorzystywali w identyczny sposób.

Navalny walnął Putina

Ledwie zaczął się pierwszy odcinek serialu 2021 w postaci ataku na Kapitol, a już jesteśmy w trakcie drugiego, czyli bomby

W Polsce dalej średniowiecze

W Polsce, jak to w Polsce. PiS, nie wie co zrobić – więc dosrali publikacją wyroku, z przejętego nielegalnie Trybunału

Sądy masowo obalają bezprawne mandaty i kary administracyjne

Policja i Sanepid masowo przegrywają sprawy w sądach o nałożone mandaty i kary administracyjne. Za odszkodowania wobec działań policji podatnik

Policja zaczyna się powoli orientować w sytuacji

Do policji powolutku zaczyna docierać, że są w dupie – ich zachowania wobec protestów uległy złagodzeniu, odkąd się zorientowali, że

Pisowski “parametr z dupy”

Czym kieruje się rząd PiSu przy decydowaniu o tym, jakie obostrzenia stosuje? Jak tłumaczy Piotr Muller, jest to tzw. “parametr

Prawie 2 Sasiny dla WOŚPu

W tym roku padł kolejny rekord w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zebrano 127 mln zł. Tym razem

Ponad 3 sasiny dla rydzyka

Finał WOŚPu to jednak nic, w porównaniu z ponad 3. Sasinami, które rządu PiSu przekazał najbardziej znanemu biznesmenowi z Torunia.

Pozdrowienia dla Sasienia

A skoro o Sasinie mowa. Polacy są coraz bardziej wkurwieni. Przy okazji ostatnich protestów – pozdrowili dwóch przedstawicieli pisowskiej organizacji

U Nobla dostali jobla

Ruch Black Lives Matter, którego nie da się oddzielić od zaogniania sytuacji, która prowadziła do destrukcji, podpalania oraz niszczenie mienia,

Trumpowi pali się pod tyłkiem

Impeachment jest kontynuowany, a Trump jest niezadowolony ze strategii przedstawianych mu przez jego prawników, więc ich zwalnia.

Cuda w CCN

Odkąd Trump wreszcie łaskawie oderwał się od koryta – zaczęły się dziać cuda. Na przykład CNN poszedł po rozum do

Stopniowe ujawnienie

A na deser – na świecie coraz częście pojawiają się na niebie niezidentyfikowane obiekty latające i dziwne smugi światła.

Pojedynek gigantów

Amazon korzystał już od lat z taniej siły roboczej w Polsce, a teraz chce powalczyć o to, żeby ta siła

Gdzie jest nasze 200 baniek?

Z banków w Polsce wyciągnięto 200 mld zł – czyli równowartość połowy budżetu kraju. Zaledwie 10% z tej kwoty zainwestowano

Bitcoin szaleje, a media milczą

3 tygodnie temu Bitcion przebił DWUKROTNIE cenę ze szczytu w 2018 i utrzymuje się w tej chwili ponad 30k$! Gdzie

Apple wyzwało Facebooka na solo

Apple kłóci się z Facebookiem o prywatność. Jak nie wiadomo, co co chodzi – to chodzi o pieniądze. W dużym

Pandemia ściga się z kabaretem

W zasadzie nie da się tego umieścić w innym dziale – do takiego poziomu absurdów dotarliśmy. Fauci rekomenduje 2, a

Chcieli protestów w internecie, to mają

Polski developer, który stworzył grę The Medium – w zaledwie dobę wyszedł na zero. Jednak to, co najciekawsze – to

Pierwszy w pełni funkcjonalny Program Ambasadorski na ostatniej prostej

Pierwszy funkcjonalny Program Ambasadorski coraz bliżej. Wkrótce będziemy mogli Was zaprosić do udziału, a w międzyczasie zapraszamy do zapoznania się

Mikołaj Tesla

Powiązane artykuły

 • Boomersi z Wallstreet płaczą, że przegrali we własną grę | Kronika #1 | 25-31 styczeń 2021
 • Boomersi z Wallstreet płaczą, że przegrali we własną grę
 • Navalny walnął Putina
 • W Polsce dalej średniowiecze
 • Sądy masowo obalają bezprawne mandaty i kary administracyjne
 • Policja zaczyna się powoli orientować w sytuacji
 • Pisowski “parametr z dupy”
 • Prawie 2 Sasiny dla WOŚPu
 • Ponad 3 sasiny dla rydzyka
 • Pozdrowienia dla Sasienia
 • U Nobla dostali jobla
 • Trumpowi pali się pod tyłkiem
 • Cuda w CCN
 • Stopniowe ujawnienie
 • Pojedynek gigantów
 • Gdzie jest nasze 200 baniek?
 • Bitcoin szaleje, a media milczą
 • Apple wyzwało Facebooka na solo
 • Pandemia ściga się z kabaretem
 • Chcieli protestów w internecie, to mają
 • Pierwszy w pełni funkcjonalny Program Ambasadorski na ostatniej prostej
 • Mikołaj Tesla
 • Share
 • Powiązane artykuły