Najlepszy serwer na rynku – dhosting.pl

Najlepszy serwer na rynku – dhosting.pl
1 września 2020 Mikołaj Tesla

Przez te ostatnie 7 lat, kiedy buduję swój know how webdesignerski – przetestowałem naprawdę sporo różnych opcji. W tym także w zakresie serwerów. Szukanie lepszego rozwiązania zaczęło się od tego, że robiłem stronę dla Owocowego Festiwalu. Problem był tego typu, że w kluczowych momentach strona nam się po prostu wysypywała…

Wydawało mi się, że mam to ogarnięte dzięki Cloudflare i że ten zwiększony ruch będzie ogarnięty właśnie dzięki temu pośrednikowi. Ale okazuje się, że dobre ściany nie są zbyt wiele warte, kiedy fundamenty są z gówna. I tak było w tamtym przypadku.

Dlatego właśnie, zacząłem szukać lepszej bazy i tak powstał czokapik… A nie, czekaj, tak trafiłem na dhosting.pl!

Przede wszystkim – elastyczność

Pierwszą rzeczą, która od razu zwróciła moją uwagę w dhosting.pl jest oczywiście opcja elastycznego skalowania. Bo właśnie tutaj polegliśmy ze stroną festiwalu. Strona działała normalnie, dopóki był na niej niewielki ruch. Ale w momencie, kiedy mieliśmy nagły, krótkotrwały skok zainteresowania w trakcie przedsprzedaży biletów, która trwała kilka tygodni – strona po prostu nam siadała i przestawała działać w kluczowym dla nas czasie!

I tutaj elastyczne skalowanie w dhosting.pl ubezpiecza nam tyły właśnie w takich momentach…

Drugą rzeczą, która zwróciła moją uwagę na samym początku – w porównaniu z innymi rozwiązaniami – to fakt, że w dhosting.pl nie ma limitu baz danych (czyt. stron), które można założyć na serwerze.

Co ma znaczenie o tyle, że 1 duża strona może zużywać tyle zasobów, co 20 małych. Także dzięki temu, że w dhosting.pl mają elastyczne skalowanie – mogli wprowadzić rozliczenie za faktyczne zużycie zasobów, a nie za ilość baz danych. Mówiąc prościej – płacisz za realne wykorzystanie zasobów, a nie za to, ile dróg dostępu sobie do nich otworzysz.

Co z punktu widzenia startupowego na przykład, jest absolutnie fenomenalnym rozwiązaniem. Bo tak naprawdę nigdy nie wiesz, czy to co robisz będzie porażką – czy okaże się jakimś nagłym sukcesem z dnia na dzień.

Gdzie ta druga sytuacja potrafi być nawet większym zagrożeniem sytuacją kryzysową, niż ta pierwsza…

Dlaczego elastyczność ma tak duże znaczenie?

Bo do porażek w pewnym momencie przedsiębiorca po prostu się przyzwyczaja, tyle ich zwykle po drodze ponosi. Ale później się okazuje, że człowiek kompletnie nie przywykł do radzenia sobie z sukcesami. I wtedy potrafi popełniać różne głupstwa, bo uwierzy, że jego chwilowy skok zainteresowania i to, że jest na szczycie – że tak będzie już zawsze.

A później się okazuje, że po prostu osiągnął sezonowy sukces, nagrał hit jednego lata, a później słuch po człowieku zaginął. A koszta zostały. Bo utrzymanie tych wszystkich jachtów i samochodów też kosztuje.

Z dhosting.pl Ci to nie grozi. Kiedy jesteś na szczycie – płacisz, jak za bycie na szycie. Ale jeśli wracasz do śmiertelników, płacisz tyle, co zwykli ludzie.

Nie znam żadnego innego hostingu, który dawałby mi tego rodzaju bezpieczeństwo i wygodę jego uzyskania. Bo jasne, możesz przejść na VPS, a później wrócić z VPSu na hosting współdzielony. Tylko, co zrobisz, kiedy znowu trafi się Tobie jakiś hit?

Do głowy można dostać, żeby te wszystkie zmiany skoordynować, a na końcu bilans i tak wyjdzie taki, że te kombinacje się nie opłacały, bo nie da się wszystkiego przewidzieć…

W dhosting.pl masz to po prostu w dupie. Automat robi to za Ciebie i problem z głowy.

Skupiasz się na tym, co ważne

Dzięki temu nie zajmujesz się tym, czy strona działa – tylko po prostu nagrywasz kolejne hity i robisz tylko to, co faktycznie chcesz i lubisz robić. I o to właśnie chodzi w robieniu biznesu!

Potrzebujemy właśnie takich rozwiązań, które stawiasz i nie musisz się nimi zajmować, ani przejmować. Po prostu wiesz, że działają – bez względu na okoliczności.

Nie znam żadnego innego rozwiązania na rynku serwerów, które dawałoby mi możliwość powiedzenia, że mam właśnie to. Bezpieczeństwo, elastyczność i spokój. W cenie, która jest sprawiedliwa. Bo płacę więcej tylko wtedy, kiedy faktycznie zużywam więcej zasobów.

Nawet, jak jest gorzej – to i tak jest dobrze

Tak się zachwycam nad dhosting.pl i im słodzę, ale czy naprawdę nie ma żadnych minusów? Nie no trafiają się – ale właśnie tutaj dhosting.pl pokazuje, dlaczego jest właściwym wyborem na rynku hostingowym.

To, co sprawiło, że czasami dosłownie łapałem się za głowę w trakcie ostatniego roku, kiedy poznawałem dhosting.pl – to przede wszystkim ich fenomenalny support!

Serio, czasami pracuję w bardzo nietypowych godzinach. Śmieję się, że po prostu pracuję w innej strefie czasowej, ale tak w praktyce – po prostu łatwiej mi się w nocy skupić, bo jest mniej hałasów dookoła.

I tutaj właśnie był ten mój szok w pracy z dhosting.pl. Bo były takie sytuacje, że nawet w weekend o 23 byłem w stanie coś załatwić! W sensie serio, jak to w ogóle jest możliwe? xD

Gdzie w innych hostingach moi klienci w sprawie transferu domeny czekają 3 dni na to, żeby ktoś w ogóle odczytał ich maila…

Support, który wymiata!

Natomiast to, czym ekipa z dhosting.pl mnie przekonała do siebie – oprócz elastycznego skalowania – jest fakt, że przez cały ten czas i co najmniej kilkanaście różnych wyzwań, które miałem w trakcie budowania mojego know how w oparciu o dhosting.pl – naprawdę nie było choćby jednego problemu, którego byśmy razem z supportem nie rozwiązali!

I wiem, że mogę zapytać ich o wszystko i przynajmniej liczyć na jakąś poradę. Gdzie w innych hostingach słyszałem w takiej sytuacji, że to nie jest problem serwera tylko u mnie na stronie i żebym szedł się pierdolić i sam sobie z tym radził.

Nigdy się nie spotkałem z tego rodzaju podejściem w dhosting.plu, a wiem, że były takie porady, które wykraczały poza to, co należało stricte do ich zakresu odpowiedzialności.

Czyli właściwie, można powiedzieć, że oprócz hostingu – kupuję w pakiecie dostęp do specjalistów, którzy pomogą mi rozwiązać problemy, które mogę napotkać po drodze. A to wykracza daleko ponad te 250 PLN za rok, które u nich płacę.

Wiadomo, że nie mówimy o rzeczach typu – jak obsłużyć stronę na WordPressie. Ale jeżeli mam jakiś problem na stronie, którego rozwiązanie wymaga przełączenia jednej opcji, zagnieżdżonej gdzieś na poziomie wtyczki do cachowania – to wiem, że mam spore szanse na to, że support dhosting.pl doradzi mi, co zrobić. I podpowie, że potrzebuję w tej sytuacji wyłączyć łączenie kodu JavaScript w LiteSpeed Cache, żeby wyświetlały mi się obrazki bloga we wpisach na froncie mojej strony.

Przede wszystkim kupujesz spokój

Tego rodzaju rzeczy dają mi spokój i komfort, że jeżeli trafię na problem, którego nie jestem w stanie rozwiązać – to mam się do kogo zwrócić w tej sprawie i nie poczuję się przy tej okazji natrętem.

A to jest komfort psychiczny, który sprawia, że nie boję się podejmować nowych wyzwań i pracować z klientami w branżach, których kiedyś zwyczajnie bałbym się dotknąć.

Bo nie miałem wcześniej takiej pewności, że sobie poradzę, jeśli coś będzie nie tak. W dhosting.pl zyskałem tego rodzaju spokój, a to jest dla mnie nieoceniona wartość, której nie da się zmierzyć parametrami serwera, czy dostępną pojemnością dysku…

Jeśli chodzi o awarie serwera i problemy stricte po tej stronie – przez cały rok zdarzyło się kilka, na kilku stronach. Trwały ok. 0,5 h. Więc zanim zdążyłem się zorientować, że coś jest nie tak – zwykle już były z powrotem na chodzie. I gdyby nie powiadomienia mailowe z Uptime Monitor, że była jakaś awaria – to w ogóle bym się nie zorientował, że coś było nie tak.

Natomiast o tym, że były jakieś awarie – są też oczywiście informacje w panelu dhosting.pl i nigdy się nie spotkałem na grupie dhosting.pl, czy w supporcie, żeby ktokolwiek wypierał się jakichś problemów. Jeżeli jest problem, to go naprawiają i dążą do tego, żeby był rozwiązany także na przyszłość. Tak właśnie postępują dorośli, odpowiedzialni ludzie.

Nie zliczę, ile razy widziałem zupełnie inną postawę w innych firmach. Także hostingowych.

A właśnie tak się zdobywa zaufanie i wiarygodność w oczach klienta. Nie przewidzimy wszystkiego. Nie jesteśmy w stanie zapobiec każdemu problemowi. Ale tak długo, jak pracujemy wspólnie nad jego rozwiązaniem – w końcu je znajdziemy. I wyjdziemy z tego kryzysu silniejsi, a nasz produkt będzie przy tej okazji jeszcze lepszy.

Ekipa w dhosting.pl to rozumie i jest to częścią kultury ich organizacji. Czegoś takiego nie da się zastąpić żadnymi parametrami technicznymi. Właśnie tak wygrywa się na rynku!

Dlaczego wybrałem dhosting.pl i tutaj zostaję?

Jeżeli nawet pojawiłoby się rozwiązanie równie dobre technicznie – to w takiej sytuacji nadal wygrywa ten, kto jest w stanie dać klientowi właśnie tego rodzaju poczucie spokoju, zaufania i bezpieczeństwa. A gdyby było tańsze, to nie miałoby to przecież sensu – bo te 20 PLN/miesiąc przy porównywalnych VPSach, które kosztują po 2000 PLN/miesiąc – to przecież jest, jak za darmo…

Taniej nie tylko się nie da. Taniej, to by już było po prostu nieprzyzwoite!

Dlatego dhosting.pl to nie tylko znakomity dostawca usług, gdzie mój ekosystem znalazł swój dom. Bo zaufania nie da się przeliczyć na ilość ramu i wielkość dysku. Zaufanie buduje się właśnie w taki sposób. Stabilnością i elastycznością.

Dhosting.pl, to także fenomenalny case study o tym, jak dobrze robić w biznes. A umówmy się, takich case’ów nie ma zbyt wiele.

Także jeżeli ta recenzja brzmi bardziej, jak list na walentynki – to dlatego, że trochę tak jest. Bo kocham biznesy, które są robione dobrze. A nie mam, póki co, zbyt wielu okazji do takich zachwytów.

Natomiast jestem pewien, że dzięki wsparciu dhosting.pl na naszym zapleczu – będziemy mogli stworzyć takich okazji więcej…

ZAMÓW SWÓJ SERWER

KOD RABATOWY [10%]: teslam

Overall
4.8
 • WYGODA UŻYTKOWANIA
 • ELASTYCZNOŚĆ
 • WYDAJNOŚĆ
 • WSPARCIE TECHNICZNE
 • FUNKCJONALNOŚĆ
 • STABILNOŚĆ

Podsumowanie

Taniej nie tylko się nie da. Taniej, to by już było po prostu nieprzyzwoite!

Dlatego dhosting.pl to nie tylko znakomity dostawca usług, gdzie mój ekosystem znalazł swój dom. Bo zaufania nie da się przeliczyć na ilość ramu i wielkość dysku. Zaufanie buduje się właśnie w taki sposób. Stabilnością i elastycznością.

Najlepszy serwer na rynku – dhosting.pl

Przede wszystkim – elastyczność

Pierwszą rzeczą, która od razu zwróciła moją uwagę w dhosting.pl jest oczywiście opcja elastycznego skalowania. Bo właśnie tutaj polegliśmy ze

Dlaczego elastyczność ma tak duże znaczenie?

Bo do porażek w pewnym momencie przedsiębiorca po prostu się przyzwyczaja, tyle ich zwykle po drodze ponosi. Ale później się

Skupiasz się na tym, co ważne

Dzięki temu nie zajmujesz się tym, czy strona działa – tylko po prostu nagrywasz kolejne hity i robisz tylko to,

Nawet, jak jest gorzej – to i tak jest dobrze

Tak się zachwycam nad dhosting.pl i im słodzę, ale czy naprawdę nie ma żadnych minusów? Nie no trafiają się –

Support, który wymiata!

Natomiast to, czym ekipa z dhosting.pl mnie przekonała do siebie – oprócz elastycznego skalowania – jest fakt, że przez cały

Przede wszystkim kupujesz spokój

Tego rodzaju rzeczy dają mi spokój i komfort, że jeżeli trafię na problem, którego nie jestem w stanie rozwiązać –

Dlaczego wybrałem dhosting.pl i tutaj zostaję?

Jeżeli nawet pojawiłoby się rozwiązanie równie dobre technicznie – to w takiej sytuacji nadal wygrywa ten, kto jest w stanie

ZAMÓW SWÓJ SERWER

KOD RABATOWY [10%]: teslam

Mikołaj Tesla

Powiązane artykuły

 • Najlepszy serwer na rynku – dhosting.pl
 • Przede wszystkim – elastyczność
 • Dlaczego elastyczność ma tak duże znaczenie?
 • Skupiasz się na tym, co ważne
 • Nawet, jak jest gorzej – to i tak jest dobrze
 • Support, który wymiata!
 • Przede wszystkim kupujesz spokój
 • Dlaczego wybrałem dhosting.pl i tutaj zostaję?
 • ZAMÓW SWÓJ SERWER
 • KOD RABATOWY [10%]: teslam
 • Mikołaj Tesla
 • Share
 • Powiązane artykuły